در این مقاله می‌خواهیم درباره تاریخچه لوگو پپسی صحبت کنیم ، پپسی یا پپسی کولا که همه‌ی ما این شرکت را به خاطر نوشابه‌های معروفی که دارد می‌شناسیم ، پپسی ابتدا توسط یک داروساز به بازارعرضه شد که این نوشیدنی در ابتدا در خان‌هاش ایجاد کرد و نامی که برای آن انتخاب کرد نوشابه برادام بود که با همین نام به فروش رسانده شد و ایشان برای کسب مخاطب بیشتر این نام یعنی نوشابه برادام بود و آن را به پپسی کولا تغییر داد  ، این داروساز جوان هدفش از ساخت نوشابه شناسایی دو ماده که در نوشیدنی تاثیر بسیار بالایی داشت بود که در همین زمان در کنار خان‌هاش مکانی را اجاره کرد تا به کارش ادامه دهد در همین زمان بود آرم پپسی با نام جدید طراحی شد تا برای مشتری به راحتی قابل شناسایی باشد

لوگو پپسی ، تاریخچه لوگو پپسی
لوگو پپسی

لوگو pepsi

 لوگو شرکت پپسی کولا یکی از لوگوهایی است که در خانواده‌های در تمام دنیا معروف شده است ، سه رنگ معروف دارد رنگ‌های قرمز و سفید و آبی که در هر ایستگاه گاز ، رستوران یا فروشگاهی قابل مشاهد است و هروزه در دنیا شناخته تر می‌شود ، البته این لوگو طی سال‌های متفاوت تغییراتی را در پی داشته است ، در این مقاله قصد داریم لوگو شرمت pepci را از گذشته تا به الان مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

لوگو شرکت پپسی در طی سال‌های مختلف

لوگو این شرکت در طی سال‌های گذشته تغییراتی را به همراه داشته است و این یک امر عادی است همانگونه که بسیاری از شرکت‌ها لوگو خود را با گذشت زمان تغییر می‌دهند وزیباتر می‌کنند.

لوگو پپسی در سال  1989

 این لوگو اولین لوگوبود که برای شرکت پپسی طراحی شده بود این لوگو به رنگ قرمز رنگ بود و کلمه پپسی با فونت خاصی نوشته شده بود و در این طراحی دو حرف پی به شکل جالبی نوشته شده بودند که تاسال 1940 این لوگو چند بار تغییر کرد اما تغییر این لوگو یک تغییر بزرگ نبود تا اینکه در سال 1950 یک تغییر کلی کرد که در ادامه درباره آن صحبت می‌کنیم .

لوگو شرکت پپسی در 1950

در سال 1950 بود که لوگو pepsi تغییر کرد ، برای اولین بار یک طراحی بسیار جالبی داشت در این طراحی دارای یک درب بطری بود که در این درب از سه رنگ قرمز ، آبی و سفید استفاده شد که رنگ فونت به رنگ فرمز بود و قسمتی از درب بطری که نام تجاری بر روی آن نوشته شده بود دارای پسزمینه با رنگ قرمز بود ، که این لوگو محبوب چهار سال بازاریاب و لوگو شرکت pepsi بود .

 لوگو در سال 1962

پس از چهار سال شرکت بزرگ پپسی تصمیم گرفت لوگو خود را تغییر دهد ، که این لوگو دارای یک طراحی دایرهایی شکل بود که پپسی با یک رنگ مشکی و فونت بزرگی بر روی آن نوشته شده بود و پس زمینه آن به همان سه رنگ معروف قرمز ، سفید و آبی بود ، شایان به ذکر است که لوگو پپسی  در این طراحی کولا را حذف کرد.

لوگو شرکت پپسی در سال 1973

در سال 1973 بود باز هم پپسی تصمیم گرفت لوگو جدیدی را طراحی کند ، در دهه 1970 در زمانی بود که جوامع در سر تا سر جهان با یک سری تغییرات مواجه بودند که این تغییرات بر لوگو pepsi هم تاثیر گذاشت ، در سال 1973 با شناختن اینکه مردم طرفدار مدرنیته و فن‌آوری‌های جدید هستند این شرکت هم طراحی لوگو خود را به سبک مینیمالیستی طراحی کرد.

اما کمی هم درمورد ظاهر لوگو شرکت پپسی در 1973 صحبت کنیم ، این طراحی به شکل مربعی بود که در داخل آن یک دایره قرار داده شده بود که رنگ آبی و قرمز سمت راست و چپ مربع استفاده شده بود و در دایره از هر سه رنگ معروف استفاده شده بود و کلمه پپسی در جعبه بر روی دایره به رنگ آبی نوشته شده بود.

لوگو سال 1991

لوگو شرکت بزرگ پپسی باز هم بروز رسانی شد لوگو pepsi با تغییر شکل کروی در پایین سمت را لوگو قرار داده شد و کلمه پپسی هم در کنار آن با حروف بزرگ انگلیسی نوشته شد ، در این ارم رنگ آبی و قرمز تسلط بسیار بر لوگو داشتند و قدرت پپسی در جهان را به خوبی نشان میداد.

لوگو پپسی سال 1998

در سال 1998 شرکت پپسی سالگرد خود را جشن گرفت و برای این شادی از لوگو جدید رونمایی کرد ، که در این لوگو جدید تغییراتی در لوگو خود انجام داد ، برای اولین بار فضای پسزمینه لوگو آبی رنگ بود .

در این طراحی حالتی در فضای باز و گسترده با رنگ سفید استفاده شد و پپسی به رنگ سفید با استروک آبی بسیار روشن نوشته شده بود ، شایان به ذکر است که این لوگو تازگی عجیبی برای کاربران داشت ، همین لوگو در سال 2003 با همین به حالت سه بعدی طراحی شد.

لوگو فعلی شرکت pepsi

به سراغ لوگو فعلی پپسی برویم ،

لوگویی که امروزه طراحی شده است به نظر می‌رسد که به شکل یک لبخند آرام می‌باشد که شکل کروی آرم یک حالت چرخشی دارد که این چرخش از بالا و پایین از هم جدا میشوند که لوگو فعلی طرح و رنگ آن بسیار بروز و منحصر به فرد می‌باشد و در حال حاظر بازاریاب بزرگ شرکت پپسی می‌باشد و روز به روز در حال افزایش کاربران زیاد پپسی می‌باشد.

لوگو پپسی ، تاریخچه لوگو پپسی
لوگو پپسی

جمع‌بندی

تاریخچه لوگو پپسی را مشاهده کردیم و متوجه شدیم این لوگو تاثیر زیادی در موفقیت شرکت پپسی داشته است با اینکه گهگاه تغییراتی را به همراه داشته است اما هروز در حال نوآوری و بروز می‌باشد و باعث جذب کاربران بسیار شده است ، کاربران گرامی همانگونه که قبلا هم گفته شد طراحی یک آرم منحصر به فرد می‌تواند پرچم یک شرکت را بسیار بالا ببرد و باعث مشهور شدن یک شرکت بشود پس در طراحی لوگو شرکت خود بسیار دقت کنید و آن را به دست هر کسی  نسپارید .

کاربران عزیز وبسایت ستاشه دیزاین برای طراحی یک لوگو منحصر به فرد کلیک کنید.