سلام خدمت دوستان عزیز امیدوارم که از مقاله‌های قبل که در خصوص طراحی لوگو بوده و درباب علاقه مندان گرافیک کارمون نوشته شده بود نهایت استفاده را برده باشید. بحث این مقاله در خصوص طراحی لوگو گوگل که چگونه به این لوگو دست یافت و هدف و مقصود طراح شرکت از قرار دادن این لوگو بر روی صفحه اصلی و موتور جستوجو گرش به چه صورت است .

تغییرات موقتی لوگو گوگل

البته گوگل هر چند بار به دلایل متعددی لوگو خودش را به مدت خیلی کمی عوض میکند که این سیاست‌های کلی شرکت گوگل رو میرساند و دوباره نماد اصلی شرکت رو روی صفحه خودش بارگذاری میکند ولی هدف ما از نوشتن این مقاله بررسی لوگوی گوگل اصلی شرکت میباشد. شایان ذکر است تغییرات موقتی لوگو گوگل برای رویداد‌های جهانی مانند کریسمس، نوروز، زمستان و… می‌باشد

طراحی لوگو گوگل,جدیدترین لوگو گوگل,لوگو گوگل,گوگل لوگو,طراحی لوگو

دید فنی به لوگوی گوگل

لوگو این شرکت لوگوتایپ است و ما شاهد تغییر فونت آن بودیم که در لوگو خود از فونت  sons-serif استفاده کرده است، که نماد این شرکت را بروز تر و متفاوت تر از بقیه کرده است.

شاید یکی از ساده ترین لوگو‌های حال حاظر کمپانی‌های برتر باشد که از نهایت زیبایی وسادگی استفاده کرده است.

در رنگبندی لوگوی گوگل آنچه را که ما شاهد آن هستیم با قبلا تفاوت داشته است ودر زیر عکس لوگو شرکت گوگل که در اکتبر سال1998 به جهان عرضه شد.

طراحی لوگو گوگل,جدیدترین لوگو گوگل,لوگو گوگل,گوگل لوگو,طراحی لوگو

لوگوی گوگل از سال ۱۹۹۹، تقریبا با شمایلی که تا کنون با آن آشنا بوده ایم در برابر چشمان کاربران قرار گرفته اما اکنون پس از 20 سال، بیشترین تغییر را شامل شده است.

طراحی لوگو گوگل,جدیدترین لوگو گوگل,لوگو گوگل,گوگل لوگو,طراحی لوگو

شرکت گوگل همه لوگو‌های  خود سعی کرده که سادگی را پیشه گیرد و لوگوی گوگل به راحتی خوانا است و از حرف G  برای مونوگرام لوگو استفاده میکنند.

چیزی که در لوگوی گوگل مطرح است نسبت به لوگو‌های قدیمی خود از سادگی بیشتری استفاده کرده که فلت بودن لوگو این را شهادت میدهد و از طرفی دیگر رنگ بندی با کد رنگ‌های بهتر و از بین بردن افکت‌های گوگل باعث جذابیت بیشتر این لوگو شده است


امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

در مورد بازسازی لوگو بخوانید