سلام در این مقاله قصد داریم در مورد تاریخچه لوگو BMW یکی از بزرگ ترین شرکت‌های تولید کننده خودرو در جهان صحبت کنیم.

صحبت‌های زیاد و شایعاتی نیز در مورد این لوگو وجود دارد که امروز قصد داریم در مقاله تاریخچه لوگو BMW به آن بپردازیم

تاریخچه لوگو بی ام و,تاریخچه لوگو BMW,تاریخچه لوگو,طراحی لوگو

نماد پروانه های در حال چرخشی در تاریخچه لوگو bmw

این که الگو برداری شده از چرخش پروانه های هواپیما در لوگو bmw وجود دارد تنها و تنها یک افسانه است و حقیقت ندارد، در سال 1917 فرانتس جوزف برند Bayerische Motoren Werke را ثبت کرد که همان BMW است. با ثبت این شرکت BMW  از شرکت Rapp Motorenwerke که کار آن‌ها تولید موتور جت بود جدا شد و به گفته مدیرعامل شرکت این یک استراتژی برای ثبت یک اتفاق بزرگ برای جذب مشتریان جدید تر و بهتر بود. ثبت این شرکت با اتفاق نداشتن هیچ لوگو ای همراه بود و فقط از شرکت BMW  نو پا یک نام وجود داشت.

ثبت لوگو جدید

در اکتبر سال 1917 لوگو شرکت با شماره 221388 به ثبت رسید و این لوگو همان لوگو شرکت Rapp  بود و تنها تفاوت آن در نام خلاصه BMW  در بالای لوگو بود.

دلیل انتخاب رنگ سفید و آبی الگو برداری از رنگ سازمانی Bavarian  یکی از شهر‌های آلمان بوده ولی دقیقا همان گونه استفاده برای علامت تجاری یا همان لوگو غیر مجاز بود و شرکت bmw  از معکوس آن استفاده کرد.

طبق نوشته مقالات شرکت BMW  لوگو BMW هیچ ارتباطی با پروانه در حال چرخش موتور هواپیما ندارد.

یکی از تبلیغات اولیه شرکت BMW  با لوگو خود در سال 1918 در Falling Roundels بود و این یک تبلیغات موقتی بود که هدف نشان دادن آینده این شرکت و محصولات آینده شرکت بوده است.

تا دهه 60 میلادی بر روی محصولات از لوگو اولیه استفاده می شد اما در دهه 60 فونت serif جای خود را به فونت sans-serif داد و این تغییر از سال 1966 در تمامی موتور سیکلت‌ها استفاده می شد.

تاریخچه لوگو بی ام و,تاریخچه لوگو BMW,تاریخچه لوگو,طراحی لوگو

 

هم اکنون لوگو BMW  یکی از 10 لوگو برتر جهان می‌باشد که در نگاه به آن به پره‌های هواپیما نیز پی میبرید که برگرفته شده از لوگو شرکت Rapp  بود.

حال این کمپانی بزرگ که یکی از غول های خودرو سازی در جهان می‌باشد با تولید خودرو‌های بسیار با کیفیت و خارق العاده به لوگو خود اعتبار و ارزش دو چندان عطا کرده است.

 

این مقاله برگرفته شده از مطالب منتشر شده توسط شرکت bmw می‌باشد.

امیدواریم که از خواندن این مطالب لذت برده باشید.